Melyik a legjobb gyermek előtakarékosság?

A GRANTIS gyermek előtakarékossági oldala.

Összeszedtem neked a teljes listát, mellébeszélés és apró betűk nélkül!

És segítek eligazodni a konkrét ajánlatok között!

Lefelé görgetve
néhány perc alatt, megismerheted az összes gyermekeknek szánt megtakarítási formát, én pedig a konkrét pénzintézet + ajánlat kiválasztásában segítek neked! :) Pál Tímea - Gyermekjövő tervező

Az alábbi pénzintézet összes gyermek megtakarítását megtalálod nálam egy helyen, ezért rengeteg utánajárást megsprórolok neked:

Babakötvény kamata 2015

A gyermek megtakarítások talán legfontosabb tulajdonsága a biztonság mellett a várható nyereség, avagy hozam. Elvégre is azért indítunk el egy megtakarítást, hogy az minél nagyobb profitot termeljen számunkra. Ebből a szempontból azonban az államilag támogatott Start számla (babakötvény) nem minden esetben a legkézenfekvőbb megoldás, de jöjjenek a részletek!

 

Szabályok a babakötvény kamatára

A Start számlára azon kívül, hogy 10%, maximum havi 500 forint állami támogatás jár, befektetés technikailag is egyedinek mondható. Az ide befizetett pénzünket ugyanis egy 19 éves lejáratú magyar állampapírba helyezik el, amelyet a lejárati év után neveznek el például 2032/S. Ezeknek az államkötvényeknek a sajátossága, hogy az infláció feletti plusz 3%-os kamatot garantálnak. Ennek értelmében az inflációtól függően minden évben változik a teljes kamat, és minden évben csak az adott évre kibocsátott államkötvénybe kerül a befizetett pénzünk.

 

Egyre kevesebb a kamat, mi várható?

Először 2013-ban lehetett ilyen állampapírba fektetni a gyermek megtakarításunkat, ez volt a 2032/S állampapír, amely impozáns 8,7% éves kamatot garantált az évre. Ekkortájt rengeteg pénz áramlott az államkasszába. Igen ám, de a 2033/S államkötvény, vagyis, ahova a 2014-ben befektetett pénzeink kerültek már összességében csak 5,7% kamatot termeltek, így itt már elkezdett visszaesni a népszerűség. Ekkor még senki nem sejtette, hogy a 2034/S állampapír mindössze éves 3%-ot fog adni számunkra. A Start számláról, és babakötvényről szóló törvény értelmében ennél az éves 3%-os kamatnál a teljes kamat kevesebb nem lehet, így ezt minimum meg kell kapjuk. Ha csak valami jelentős változás nem történik a gazdaságban, akkor várhatóan még pár évig 3-4% körüli éves kamattal kell megelégednie annak, aki ezt a gyermek megtakarítást választja.

 

Mire elég az éves 3%-os kamat?

Amennyiben végzünk egy rövid pénz-, és tőkepiaci kitekintést, azt láthatjuk, hogy jobban járunk, mintha bankban tartanánk, vagy gyűjtenénk a pénzt. Itt jelenleg a különböző lekötött betétekre nagyjából 1-2% közötti éves kamatot kaphatunk. A biztosítóknál már nehezebb erre a kérdésre felelni. Egyfelől mindenki szabadon állítja össze a portfólióját, és saját maga választja meg a befektetési alapokat (a biztosító kínálatából), másfelől itt nincs fix kamat. Az azért tudható, hogy a biztosítók saját honlapjainak tájékoztatásai szerint a kötvény eszközalapok magasabb mint 3%-os évesített hozamot értek el az elmúlt 5 évben. Íme pár példa:

 

  • Allianz Magyar kötvény 5,62%
  • Generali Kötvény 7,07%
  • Uniqa Magyar Államkötvény 9,69%

forrás: allainz.hu, generali.hu, uniqa.hu

 

Mivel gyermekünk jövőjének megalapozására nincs annyi időnk, mint a nyugdíj előtakarékosságra, ezért törekednünk kell arra, hogy minden évben a lehető legnagyobb nyereségünk legyen, természetesen normális kockázat mellett.

 

Az inflációhoz kötött kamatnak van egy előnye, és egy hátránya is. Mindenképpen előny, hogy a pénz vásárlói értéke, reálértéke növekszik, hátránya pedig az, hogy nem tudjuk kihasználni az olyan befektetési lehetőségeket, amelyek magasabb hozammal kecsegtetnek. Itt mindenképpen az infláció feletti plusz 3%-os éves kamatot kapjuk meg. Se többet, se kevesebbet.

 

Nézzünk meg más lehetőségeket is!

Ahogy látszik a Start számlára fizetett megtakarításunk garantált kamatot ad, de ennek a garanciának ára van. Még pedig az az ár, hogy lemondunk azokról a magas hozamokról, amelyeket 10-15 év alatt egy másmilyen típusú megtakarításnál beszedhetnénk. Ez pedig azt jelenti, hogy jóval magasabb összeget kell félretennünk, hogy a gyermekünk megkapja a neki szükséges pénzt. Éppen ezért érdemes más lehetőségeket is megvizsgálni, hogy egyből a jó megoldást válasszuk. Töltsd ki az oldalt található adatlapot, hiszen nekem az a feladatom, hogy a legjobb megoldást tegyem az asztalodra! Felkereslek, és egy rövid személyes egyeztetés után konkrét összehasonlítások segítségével megmutatom, hogy melyik gyermek megtakarítást érdemes választani.

Ez a cikk 2016. március 05. napján frissült utoljára. A benne szereplő információk a megjelenés idején pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Érdekel a lehetőség

vagy hívjon most:
+36 1 58 58 555